http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 07 Wrzesień 2015

Tegoroczne, wakacyjne spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu przebiegały pod wspólnym hasłem „Wakacje z książką”...

We wszystkich agendach i filiach, każdego dnia dzieci miały możliwość spędzenia czasu w sposób przyjemny, pożyteczny a przede wszystkim bezpieczny. Oferta przygotowana przez bibliotekarzy była bardzo różnorodna. W tym roku do realizacji wakacyjnego programu włączyli się również dorośli. Panie Iwona Brania, Katarzyna Siemińska i Natalia Maszkowska w Filii nr 4, zgodnie ze swoja profesją, zaszczepiały miłość do sztuki, chemii i zwierząt. W Filii nr 5 Małgorzata Wójtowicz przeprowadziła warsztaty plastyczne a w Filii nr 2 Joanna Pawłowska uczyła skręcania i modelowania balonów w kształtach zwierząt. Uroczyste podsumowanie wakacji odbyło się 28 sierpnia 2015 w Budynku Biblioteki Głównej. Bibliotekarze na tę okazje przygotowali wiele atrakcji. Była wspólna zabawa, śpiewanie i rysowanie oraz drobne upominki dla najaktywniejszych uczestników zajęć. Najważniejszym jednak punktem spotkania było otwarcie wystawy prezentującej prace, które powstały w czasie wakacji. Wystawę zatytułowaną „Kolorowy świat – kolorowe wakacje” można będzie oglądać do 25 września 2015 roku. Ogółem w tym roku we wszystkich agendach i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu łącznie przeprowadzono 274 formy pracy, z których skorzystało około 2200 osób. Realizacja programu była możliwa dzięki dotacji przekazanej na ten cel przez Urząd Miasta Tarnobrzega.