Laureaci XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Życie wierszem pisane”. Komisja Konkursowa XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „ Życie wierszem pisane”, ogłoszonego pod patronatem Grzegorza Kiełba – Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

W składzie mgr Grzegorz Kociuba – przewodniczący oraz mgr Maria Pałkus i dr Sylwester Łysiak, na posiedzeniu 14 września br. dokonała oceny i wyłoniła laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych – młodzież i dorośli. W kategorii młodzież – I miejsce zajął Błażej Pałkus z Tarnobrzegu, II miejsce Paweł Kusiak z Krosna, III miejsce Natalia Rusin ze Stalowej Woli. Wyróżnienie przyznano Gabrieli Stawiarz z Tarnobrzegu oraz Wioletcie Pankiewicz z Przemyśla. W kategorii dorośli – I miejsce zajął Miłosz Anabell z Warszawy, II miejsce Agnieszka Kostuch z Trzebini i III miejsce Monika Tomczyk z Alfredówki.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbyło się 12 października. Nagrody wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega – Józef Motyka. Oprócz nagród ufundowanych przez organizatora, po raz pierwszy wręczona została laureatowi I nagrody w kategorii „młodzież” Błażejowi Pałkusowi, nagroda specjalna ufundowana przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega – Grzegorza Kiełba. W uroczystości uczestniczył Ryszard Mścisz, autor pięciu tomików poetyckich i 2 książek z tekstami satyrycznymi, nauczyciel Zespołu Szkół w Jeżowem. Osobisty udział znanego w kręgach literackich poety było doskonałą okazja do rozmowy o poezji, którą poprowadził Grzegorz Kociuba, tarnobrzeski poeta i krytyk literacki.