http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 10 styczeń 2014

Rękodzieło naszą
pasją

15.01.2014 - 15.02.2014

Rękodzieło to wielka pasja, w dosłownym tego słowa znaczeniu, jaka łączy  Panie uczestniczące od 2012 r. w zajęciach Koła Miłośników Rękodzieła działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Ale nie tylko. Bo rękodzieło artystyczne, to zdaniem pani Teresy Jasińskiej, szefowej Koła, „ to nie tylko pasja, ale także terapia. Pomaga się wyciszyć, uspokaja, a z drugiej strony aktywizuje - spotkania przy szydełku czy igle są doskonałym bodźcem do wyjścia z domu  i spotkań z innymi ludźmi”. Niezwykle piękne prace, do których  wykonania potrzebna jest nie tylko anielska cierpliwość ale również  znajomości technik, dobrych wzorów i dobrych nici można  zobaczyć na wystawie w MBP. Jak się można przekonać Panie doskonale sobie radzą nie tylko z tradycyjnym haftem krzyżykowym ale również z innymi technikami. Frywolitka, mereżka, hafty temari, matematyczny i richelieu, hardanger, cardmaking czy technika zdobienia decoupage jak  również wykonanie biżuterii witrażowej i makramowej  nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Na wystawie prezentowane są prace:

Małgorzaty Bednarz – haft temari, richelieu, krzyżykowy, biżuteria makramowa

i koralikowa, szyte maskoki

Karoliny Bednarz – Łój -  cardmaking,

formy przestrzenne –technika mieszana

Marzeny Haczyk - prace szydełkowe

Czesławy Idec – frywolitka,  temari, decoupage, biżuteria makramowai koralikowa

Grażyny Jamrowskiej – haft krzyżykowy

Teresy Jasińskiej – haft krzyżykowy, biżuteria koralikowa

Teresy Kopeć – haft krzyżykowy, richelieu, temari, wstążeczkowy, quilling, cardmaking

Krystyny Kotwicy – haft matematyczny, krzyżykowy, temari, frywolitka karczochy , quilling

Marzeny Raczyńskiej – prace szydełkowe