http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 20 styczeń 2014

FERIE W BIBLIOTECE 2014

Spotkania głośnego czytania,  plastyczne i literacko – plastyczne, projekcje filmów to tylko niektóre z propozycji jakie przygotowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu na czas tegorocznych ferii zimowych.

We wszystkich agendach i filiach na młodych mieszkańców Tarnobrzega czekały różnorodne atrakcje w trakcie których,  można było poznać  techniki plastyczne, wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, pooglądać filmy, ale przede wszystkim porozmawiać o literaturze.

Za motyw przewodni w tym roku, pracownicy biblioteki obrali sobie kolor. Do przygotowania scenariuszy  spotkań wykorzystano nie tylko zbiór wierszy  M. Brykczyńskiego pod tytułem „12 kolorów”, ale sięgnięto też po twórczość St. Jachowicza, J. Tuwima czy W. Chotomskiej.

W Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej, Filii nr 1 i Filii nr 7 powstały wspaniałe prace w których, dominowała tak jak w wierszach, czerń, biel, niebieski i róż .

Spotkania łączące  literaturę z plastyką ciszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Pracownicy Filii nr 2 swoich czytelników zabrali w kosmiczną podróż. Przy realizacji tej formy wykorzystano zarówno literaturę popularno – naukową jak i obszerne fragmenty powieści z gatunku science fiction. Na zakończenie wspólnie stworzono papierowy Układ Słoneczny. Natomiast w Filiach nr 3 i 7 panowała karnawałowa atmosfera. Wykonane na zajęciach plastycznych maski zachwycają zarówno pomysłowością jak i precyzją wykonania.

W Filii nr 6 z   niepotrzebnych już nikomu skrawków materiału,  włóczki i kordonka  powstały przeurocze wizerunki Plastusia.

Najlepsze prace powstałe podczas zajęć, eksponowane są na  wystawie w witrynie Oddziału dla dzieci Biblioteki Głównej przy ul. Szerokiej 13.

Nie zapomniano też i o zwierzętach. W Filii nr 4 przeprowadzono szereg spotkań edukacyjnych pod wspólnym hasłem „ Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Praktycznych  rady udzielała   pani weterynarz Natalia Maszkowska, która włączyła się w realizację pomysłu.

Jak co roku  również swoich stałych odbiorców miały projekcje filmowe organizowane w Oddziale dla  dzieci Biblioteki Głównej oraz Filii nr 1 na os. Serbinów. Dzieci chętnie też korzystały z bezpłatnego Internetu.

Ogólnie z 72 form  przygotowanych przez pracowników Biblioteki skorzystało przeszło 450 osób.