http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 31 marzec 2014

Spotkanie z  Agnieszką Frączek

Nic tak nie promuje czytelnictwa i książek wśród dzieci jak spotkania z ich autorami. Mając tego świadomość, pracownicy  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu od wielu lat  uczestniczą w Podkarpackich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. W ramach spotkań  w Tarnobrzegu goszczą najbardziej popularni autorzy  książek dla dzieci.

W roku bieżącym,12 czerwca, już w VIII edycji spotkań w  Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej, odbyło się spotkanie z  Agnieszką Frączek, autorką  bardzo poczytnych książek nie tylko dla najmłodszych..

Na spotkanie  licznie przybyli  zarówno najmłodsi fani jej twórczości jak i  nastolatki, które jeszcze parę lat temu łamały sobie język czytając książki znanej pisarki, miedzy innymi np. „ Trzeszczyki, czyli trzeszczące wierszyki”.

Autorka  błyskawicznie nawiązała ciepły, serdeczny kontakt z uczestnikami, co nie było wcale trudne, bo jak się okazało zdecydowana większość audytorium doskonale znała twórczość pani Agnieszki. Sama autorka poprowadziła spotkanie  w konwencji  zabawy

z wykorzystaniem homofonów. Na zakończenie, z udziałem dzieci, zobrazowała  proces powstawania  książki oraz ukazała jak  ważną  rolę ma zespół ludzi  pracujący w jej tworzeniu.

Barwne, pełne dynamizmu  spotkanie, w którym wzięło udział  około 40 osób,

zakończyły dedykacje i autografy cierpliwie składane przez pisarkę na licznie zakupionych przez dzieci książkach.