Wakacje w bibliotece

Dobiegła końca tegoroczna akcja Lato w Mieście 2014, w ramach której, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka zrealizowała  szereg różnorodnych zajęć umożliwiających dzieciom  w atrakcyjny sposób spędzenie wolnego czasu.

Wzorem lat ubiegłych propozycje adresowane były do różnych grup wiekowych, od przedszkolaków po gimnazjalistów.

Do wspólnej zabawy bardzo chętnie włączali się również opiekunowie, którzy przybyli wraz

z dziećmi do biblioteki. W oparciu o doświadczenia sprzed lat, wiadomo było, że największą frajdę dzieciom sprawiają zajęcia plastyczne i literacko plastyczne. Dlatego też w tegorocznym programie było ich najwięcej.

W ramach tegorocznej akcji przeprowadzono 329 różnorodnych form pracy

z czytelnikiem  z których skorzystało 4512  osób.

W tym:

Biblioteka Głowna

Oddział dla dzieci – 32 formy – 274 osoby

Filia nr 1

Oddział dla dzieci – 131 form – 1770 osób

Oddział muzyczno fonograficzny – 121 form – 1676 osób

Filia nr 2

Oddział dla dzieci – 3 formy – 43 osoby

Filia nr 4 – 3 formy – 43 osoby

Filia nr 5 – 18 form – 184 osoby

Filia nr 6 – 13 form – 238 osób

Filia nr 7 – 6 form – 192 osoby

Filia nr 8  - 5 form – 92 osoby

W pracy wykorzystywano dostępne w Bibliotece materiały, pomoce metodyczne, księgozbiór, dostęp do komputera. Bardzo często bibliotekarze prowadzący zajęcia korzystali

z propozycji przedstawionych przez ich uczestników.