http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 03 Listopad 2014

Galeria "Okno" -
Złota Polska Jesień
w obiektywie
Czesława Korczaka

03.11.2014 - 27.11.2014

Galeria „Okno” prezentuje wystawę „Złota Polska Jesień w obiektywie Czesława Korczaka”.
Autor zdjęć mieszka i tworzy w Tarnobrzegu. Urodził się w 1948 r. w Wydrzy, w powiecie tarnobrzeskim. Dzieciństwo spędził w Zakopanem. Dusza podróżnika i poszukiwacza sprawiła, że losy zagnały Go w takie miejsca, jak Kraków, Wrocław, Warszawa, Olsztyn, Kętrzyn. Chęć zatrzymania pięknych miejsc i chwil zrodziła pasję fotografowania. Do dziś nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Miłość do przyrody– krajobrazów, zwierząt, roślin - sprawiła, że stała się ona częstym tematem prac Czesława Korczaka. Jego zdjęcia można było oglądać na wystawach indywidualnych - „Drzewa, kwiaty i liście” w Tarnobrzeskim Domu Kultury (1997), „Cztery pory roku”(2003), ”Pastelowa wiosna”(2012) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu i wystawach zbiorowych w Galerii „Okno” w MBP, przeglądach prac Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego „Zdjęcie Miesiąca” i „Zdjęcie Roku”. W swoim dorobku artystycznym ma również kilka nagród w konkursach fotograficznych: II miejsce w konkursie fotograficznym „Tarnobrzeg w obiektywie”(2002), w konkursach fotograficznych Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego w Dębicy – II miejsce „Kapliczki przydrożne”(2012), III miejsce „Bracia nasi mniejsi”(2013), II miejsce „Nasze podróże, małe i duże”(2014).
Jak piękne mogą być miejsca w pobliżu Tarnobrzega – Zwierzyniec, Kamionka, Krawce uchwycone w obiektywie przez autora w czasie, gdy na zewnątrz króluje „Złota Polska Jesień”, mogą się przekonać oglądający tę wystawę.
Wystawę można zobaczyć w dniach od 3 do 27 listopada 2014 r.