http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 17 październik 2014

Wystawa Danuty i
Jana Chmielowiec
"Gliniane cuda i cudeńka"

Zapraszamy na wernisaż
wystawy 28 październik 2014

Wystawa czynna 28.10. 2014 - 28.11.2014

Glina to bardzo wdzięczne tworzywo dla artysty, pozwala wyodrębniać kształty na różne sposoby.

Tworzeniem ceramiki zajmujemy się od stycznia tego roku chociaż pierwsze próby zabawy z gliną, prymitywnego wypału w ognisku, sięgają dzieciństwa. Nasze prace wykonujemy ręcznie , na kole garncarskim lub stosując metodę odlewania z użyciem masy lejnej...  po wstępnym wypaleniu zostają poszkliwione i ponownie wypalone. Na wystawę przygotowaliśmy bardzo zróżnicowane prace co do kształtu, sposobu wykonania oraz kolorystyki .Są one efektem kilku miesięcy naszej pracy.

Wernisaż wystawy, który odbył się 28 października br. był okazją do zaprezentowania prac ceramicznych, które powstały w ostatnich miesiącach w pracowni państwa Chmielowców. Ich różnorodność i  kolorystyka wzbudzały zachwyt osób zwiedzających wystawę. Pod adresem autorów padały liczne pytania dotyczące procesu tworzenia glinianych cudeniek, pomysłów na nie oraz planów na przyszłość. Państwo Chmielowcowie opowiadali o swojej pracy i zapewnili, że będą kontynuować rozpoczęte dzieło, którego efektem będą następne wystawy i prace pojawiające się na rynku.