Zapraszamy na spotkanie
autorskie z Zofią
Mazur-Kryszczyńską


07.11.2014 godz. 18.00

Zofia Mazur – Kryszczyńska urodziła się 7 stycznia 1965 roku.

W latach 1980-1984 była uczennicą klasy biologiczno-chemicznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Na Uniwersytecie Jagiellońskim zdobyła tytuł magistra filologii rosyjskiej. Ukończyła także kilka studiów podyplomowych. Mieszka w Lipniku. Od ośmiu lat jest zaangażowana w akcję „ Szlachetna Paczka”. Wspólnie z uczniami i pracownikami szkoły organizuje pomoc dla potrzebujących. Zajmuje się ekologią i ochrona środowiska i stąd jej udział w programie edukacyjnym Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki. Od 1990 roku pracuje jako nauczyciel. W swojej pracy miała okazję przekazywać swoja wiedzę w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Obecnie, od 13 lat, uczy w Szkole Podstawowej w Klimontowie.

Zofia Mazur – Kryszczyńska pisze w wolnych chwilach, nie tylko prozę, ale także opowiadania, wiersze, eseje, aforyzmy, artykuły do czasopism, recenzje książek i podręczników szkolnych. Tłumaczy literaturę rosyjską. Uczestniczy w konkursach literackich ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wydała 3 powieści: „Siostra mojej matki”(2010), „Pusty futerał”(2013), i najnowsza „Lusterko wsteczne”(2014). Są to książki o pokoleniu dorastającym na przełomie dwu systemów ustrojowych. Bohaterowie to zwykli ludzie, którzy borykają się z wyborami życiowymi. Większość z nich ma swoje pierwowzory w rzeczywistości. W maju 2013 roku powieść „ Pusty futerał była promowana na Warszawskich Targach Książki.