http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 09 czerwiec 2014

Maraton czytania " Młodość Jasia Kunefała"

Jednym z ważnych punktów programu obchodów Roku Stanisława Piętaka, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr M. Marczaka w Tarnobrzegu było wydanie oraz promocja pierwszej powieści pisarza – „Młodość Jasia Kunefała”.

Powieść, podobnie jak jubileuszowe wydanie Pamiętników Włościanina Jana Słomki, ukazała się dzięki wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Tarnobrzega Norberta Mastalerza. Nadmienić należy, że w każdym, trzecim już z kolei, ogłaszanym przez Radę Miasta roku poświęconym znanym i zasłużonym Tarnobrzeżanom ukazywała się jubileuszowa książka.

Pracownicy MBP uznali, że najpopularniejszą formą promocji nowego wydawnictwa będzie maraton czytania Młodości Jana Kunefała, który odbył się 9 czerwca 2014 roku w Bibliotece Głównej. Przed maratonem dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 Pani Małgorzata Mierzwa wraz z uczniami przybliżyła sylwetkę patrona swojej szkoły, jedynej w Polsce. Maraton czytania rozpoczął Prezydent Tarnobrzega. W ponad 6 godzinnym czytaniu „non-stop” wzięło udział 21 osób. Czytali m. in.: Małgorzata Mierzwa, Anna Czaplińska, Krystyna Mantchoff, Małgorzata Szewc, Natalia Szkutnik, Piotr Duma, Maria Orzeł-Łysiak, Jolanta Mundzik, Joanna Szmuc, Janina Szul, Teresa Huńka.

Jubileuszowe wydanie powieści Stanisława Piętaka oraz maraton czytania były również okazją do uhonorowania Prezydenta Norberta Mastalerza Medalem „W dowód uznania”, nadawanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich za zasługi w zakresie rozbudowy i modernizacji sieci bibliotek, upowszechniania czytelnictwa, działalności wydawniczej. Medal Prezydentowi wręczył pan Andrzej Dominik Jagodziński – członek Zarządu Głównego SBP oraz dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

tfk3bxa2h4