04.01.2013 - 30.01.2013

Galeria "Okno" -
„Naturą inspirowane obrazy
Marii Bobrowskiej”

Galeria „Okno” prezentuje „Naturą inspirowane obrazy Marii Bobrowskiej”.

Wystawa ta jest pierwszą indywidualną prezentacją prac Marii Bobrowskiej w Galerii „Okno”.
Autorka mieszka i tworzy w Tarnobrzegu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych /obecnie ASP/ w Poznaniu (dyplom otrzymała w 1988 roku). Przez wiele lat pracowała w Tarnobrzeskim Domu Kultury jako instruktor ds. kultury; dwukrotnie uzyskała Stypendium Wojewody Tarnobrzeskiego. Obecnie jest na emeryturze.
Uprawia malarstwo, rysunek; był też ''epizod tkacki''. Najczęściej inspiruje ją natura. Nieustanna zmienność pejzażu, jego elementów w zależności od pór roku czy dnia, od kaprysów aury fascynuje i stanowi wyzwanie dla ciągłych poszukiwań twórczych i zmagań technicznych.
Nowo odkrytą pasją jest fotografowanie. Pozwala na wnikliwą analizę motywu.
Wielokrotnie uczestniczyła w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych; ma na koncie kilka wystaw indywidualnych. Wystawę w Galerii „Okno” można oglądać od 4 do 30 stycznia 2013 roku