23.01.2013 godz. 17.30 Filia nr4 /os. Mokrzyszów/

„HEJ KOLĘDY TO CZAS”
Koncert kolęd w wykonaiu uczniów
Państwowej Szkoły Muzycznej  I Stopnia
w Tarnobrzegu

Bożonarodzeniową polską tradycją jest śpiewanie kolęd. Te piękne pieśni uwrażliwiają nasze serca sprawiają, że jesteśmy  bardziej otwarci i czuli na wszystko, co dzieje się wokół nas.

W tę tradycję wpisał się koncert „Hej, kolędy to czas” zaprezentowany 23 stycznia br. w Filii nr 4 – os. Mokrzyszów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykonali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu. Po ciepłym powitaniu gości przez kierownik filii Beatę Grabską, prowadząca koncert Agnieszka Gawrońska profesjonalnie i z wdziękiem poprowadziła trzydziestoosobowy chór, który wykonał w oryginalnych aranżacjach  popularne pieśni bożonarodzeniowe przy akompaniamencie Marzeny Gawrońskiej. Młodzi artyści zachwycili publiczność nie tylko dojrzałą interpretacją kolęd i pastorałek, ale także zarazili wszystkich pozytywną, młodzieńczą energią.  Swoje instrumentalne umiejętności zaprezentowali także: Julia Roman, Karol Widuch – duet gitarowy, Magdalena Lichota – fortepian, Krzysztof Michalski – wiolonczela, Sylwester Kozieja, Karol Widuch – akordeon.

Pięknego, wzruszającego koncertu wysłuchali najmłodsi i dorośli mokrzyszowianie. Wśród gości obecny był także ks. Artur Maciąg z miejscowego kościoła p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza i przewodniczący osiedla Marian Kołodziej z małżonką. Pan Marian, jako gospodarz osiedla,  podziękował młodym artystom za wspaniały koncert  słodyczami oraz złożył wszystkim zebranym serdeczne noworoczne życzenia.

Wspólnie śpiewane kolęd zakończyło spotkanie pełne ciepłych, niezapomnianych wrażeń.