ROZSTRZYGNIĘTO VIII EDYCJĘ KONKURSU

SUPER CZYTELNIK ROKU 2012

Zgodnie z ustawą o bibliotekach priorytetem bibliotek jest promocja literatury i aktywizacja czytelnictwa. Również Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu  poprzez różnorodne imprezy czytelnicze realizuje to zadanie wśród różnych grup czytelniczych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na najmłodszych czytelników. Taki cel założono, ogłaszając konkurs dla dzieci w wieku 7-12 lat pod hasłem „Super Czytelnik Roku”. Zadaniem uczestników konkursu było przez cały rok systematyczne wypożyczanie i czytanie jak największej liczby książek oraz polecanie ich, w formie krótkiej recenzji pisemnej lub ustnej swoim rówieśnikom.

W tym roku sfinalizowano już VII edycję konkursu. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom  odbyło się 22 stycznia br. w Bibliotece Głównej. Zaszczytnym tytułem „Najlepszego Czytelnika Roku 2012” Oddziału dla Dzieci  MBP i poszczególnych filii, w grupie czytelników 7-9 lat, uhonorowano: Weronikę Szczepanik, Aleksandrę Cyganek, Izabelę Chmielowiec, Klaudię Motykę, Magdalenę Gomułkę, Martynę Machałę, Huberta Wiatra, Roberta Lipińskiego. Natomiast w grupie czytelników 9-12 lat Najlepszymi Czytelnikami zostali: Barbara Sołowiej, Natalia Szczęsna, Julia Głodowicz, Iga Chmielewska, Barbara Nguyen, Zofia Ryś, Kamila Gałka, Karol Martyński.

Spośród „Najlepszych Czytelników 2012 Roku” wszystkich oddziałów dla dzieci wybrano „Super Czytelników 2012 Roku”. Na ten tytuł zasłużyli: Zuzanna Ziętkowska czytelniczka Filii nr 3 w osiedlu Miechocin i Oliwia Torba czytelniczka Oddziału dla Dzieci Biblioteki Głównej.

Laureatów nagrodzono dyplomami i ciekawymi, poczytnymi książkami wręczonymi przez Stanisławę Mazur, Dyrektor MBP i Marka Łysiaka, zastępcę Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu UM w Tarnobrzegu. Dodatkową nagrodą dla „pożeraczy książek” był koncert instrumentalny profesjonalnie zagrany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu  i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej. Kolędy i pastorałki wykonali: duet gitarowy - Julia Roman, Karol Widuch, trio gitarowe – Marcin Węgrzyn, Konrad Siuzdak, Karolina Stadnicka, uczniowie przygotowani przez Bronisława Niezgodę oraz duet wiolonczelowy – Zofia Ryś i Krzysztof Michalski przygotowani przez Beatę Roman.

Wspólne śpiewanie popularnych, pięknych kolęd utrwaliło uroczysty nastrój oraz ciepłą serdeczną atmosferę spotkania.