06.02.2013 - 6.03.2013

Galeria "Okno" - prezentuje
prace tarnobrzeskich twórców
"Zimowa wystawa"

Galeria “Okno” prezentuje “Zimową wystawę”. Ekspozycja ta składa się z prac czternastu twórców związanych z Tarnobrzegiem i okolicami. Na wystawie przewijają się różne techniki i różne tematy. Głównym motywem jest zima. Uwiecznili ją na zdjęciach Renata Niedbałowska i Czesław Korczak, a w obrazach Maria Bobrowska i Jadwiga Toś-Pelc. Akwarele Leszka Kwiatkowskiego to architektura Tarnobrzega, Sandomierza, Baranowa Sandomierskiego. Małgorzata Wójtowicz, Halina Całka i Mariola Gadowska wybrały jako temat swoich prac kwiaty. Motyw religijny przewija się w obrazach Jadwigi Toś-Pelc, Justyna Kasprzyka, Doroty Pelc i w rzeźbie Leszka Kwiatkowskiego. Element baśniowości wprowadza Dorota Stadnik postaciami ręcznie szytych lalek. Baśniowe są też fotografie “Kamionki” - Jerzego Abramczyka i Paryża - Mirosława Mietły. Swoją technikę w obrazach przedstawił także Łukasz Saturczak.

Wystawę można oglądać od 6 lutego do 6 marca 2013 roku.