http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 31 maja 2013

"LOKOMOTYWĄ"
JULIANA TUWIM
A

Zgodnie z ideą ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”,  Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu już dwunasty rok realizuje spotkania głośnego czytania najmłodszym. Cieszy fakt, że akcja nie traci na atrakcyjności, co więcej ciągle się rozrasta, przybywa młodych słuchaczy i dorosłych wolontariuszy, którzy z własnej inicjatywy chętnie czytają dzieciom.

Tradycyjnie już biblioteka uczestniczyła także w XII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania dzieciom. To była doskonała okazja do intensyfikacji akcji oraz pozytywnego jej nagłośnienia. W pierwszym tygodniu czerwca, jak co roku, w Bibliotece Głównej i wszystkich filiach odbywały się spotkania głośnego czytania grupom szkolnym i przedszkolnym. Imprezę zainaugurowaną w Oddziale dla Dzieci MBP przez Prezydenta Tarnobrzega, Norberta Mastalerza i Dyrektor Biblioteki, Stanisławę Mazur, kontynuowali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zgodnie z ideą „Czytanie łączy pokolenia”.

Dorośli czytali zabawne, pełne mądrości życiowej wiersze Juliana Tuwima. Była to doskonała okazja do przypomnienia twórczości poety i zaakcentowania obchodów Roku Juliana Tuwima. Wiersze, w doskonałej interpretacji, młodym słuchaczom przypomnieli:

Prezydent Tarnobrzega – Norbert Mastalerz w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej

Irena Wojtarek-Adamczyk, Teresa Adamczyk w Filii nr1

Helena Pilecka, Maria Bobrowska w Filii nr 2

Małgorzata Gospodarczyk, Zofia Kawalec, Anna Werhun w Filii nr 4

Janusz Bartela w Filii nr 5

Teresa Serwan, Kazimierz Kwiatkowski w Filii nr 6

Maria Rygiel w Filii nr 7

Krystyna Frąszczak – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu  w Przedszkolu nr 1, Filii nr 8

Niezwykle atrakcyjny był finał akcji, który miał miejsce 7 czerwca w Bibliotece Głównej. Dzieci z Przedszkola nr 2 dla swoich rówieśników z Przedszkola nr 5 zaprezentowały inscenizację „Cud natury – bajka o motylach”. Piękne kostiumy, profesjonalna gra małych aktorów, doskonała aranżacja widowiska  zachwyciła nie tylko dzieci, ale także dorosłych uczestników spotkania. Ciepłą, przyjemną atmosferę spotkania dopełniło czytanie wierszy Juliana Tuwima przez Dyrektor Przedszkola nr 5, Wandę Kozak i Dyrektor Przedszkola nr 2, Alicję Gil.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i zapraszamy do dalszej współpracy.