Uprzejmie informujemy, że do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu są nowe tomy Bibliografii Tarnobrzega za lata 2001 i 2011.
Ponadto prowadzona jest sprzedaż „Pamiętników włościanina”  Jana Słomki.

Biblioteka już czynna

Po kolejnej już przeprowadzce Filia Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu wznowiła swoją działalność w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Kopernika 5. Remont i adaptacja pomieszczeń dla potrzeb Filii przeprowadzony został przez Urząd Miasta Tarnobrzega. Filia otrzymała funkcjonalne pomieszczenia, w których będzie mogła prowadzić swoją działalność, służyć czytelnikom, którzy z niecierpliwością czekali na jej otwarcie oraz brali czynny udział w przeprowadzce

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przeniesienie filii: czytelnikom, naczelnikom wydziałów UM – paniom Jolancie Hyli, Elżbiecie Bochyńskiej, Annie Czaplińskiej, Annie Budziło, dyrektorom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – Markowi Szczytyńskiemu i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Markowi Grązowi. Szczególne podziękowania przekazujemy Prezydentowi Miasta Tarnobrzega – Norbertowi Mastalerzowi i skarbnik UM - Marii Nabrzeskiej za przekazanie dotacji na remont pomieszczeń dla Filii i możliwość zlokalizowania jej na osiedlu Siarkowiec.