http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 07 październik 2013

Protokół

z posiedzenia Komisji

Konkursu Plastycznego

na ilustrację do wiersza Beaty Tyry

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  jest samorządną organizacją pożytku publicznego o charakterze fachowym i poznawczym o bardzo długiej tradycji. Członkowie tarnobrzeskiego koła, współdziałającego z Miejską Biblioteką Publiczną w Tarnobrzegu,

w swojej pracy przede wszystkim kładą  nacisk na  upowszechnianie czytelnictwa, edukację literacką ze szczególnym uwzględnieniem popularyzacji twórczości autorów związanych z Tarnobrzegiem.

W roku bieżącym realizowany jest projekt „Mądrość w literaturze zaklęta – tropem tarnobrzeskich pisarzy” . Projekt obejmuje realizację  różnorodnych form pracy z młodym czytelnikiem. „O czym szumią tarnobrzeskie drzewa” to zajęcia literacko – plastyczne w trakcie których, uczestnicy po zapoznaniu się z wybranymi utworami mają możliwość rozmowy o wartościach jakie niosą ze sobą poznane teksty oraz  wyrazić swoje emocje w formie plastycznej. Natomiast  „Oni piszą dla nas” to cykl spotkań  z autorami literatury dla dzieci.

W ramach  projektu zorganizowany został również konkurs plastyczny na ilustrację do wiersza Beaty Tyry,  tarnobrzeżanki, autorki wierszy dla dzieci.

27 września 2013 w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka  w Tarnobrzegu odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursu.

Komisja konkursowa w składzie :

- Mariola Gadowska – plastyk MBP –przewodnicząca

- Agnieszka Tworek - Przewodnicząca Zarządu Oddziału Stowarzyszenia  Bibliotekarzy Polskich w Tarnobrzegu

- Izabela Opioła - Przewodnicząca Zarządu Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w   Tarnobrzegu, koordynator  projektu

Przyznała  6 równorzędnych nagród głównych  i 10 wyróżnień. Otrzymali je :

Nagrody główne :

Anna Gaj za ilustrację do wiersza „Myszka”

Zuzanna Kasak za ilustrację do wiersza „Ogórek”

Weronika Kopeć za ilustrację do wiersz „Kartofelek”

Mikołaj Majka za ilustrację do wiersza „Złota Rybka”

Barbara Sołowiej za ilustrację do wiersza „Misio Łakomczuszek”

Amelia Wójcik za ilustrację do wiersza „Biedronka”

Izabela Garboś za ilustrację do wiersza „ Rzodkieweczki”

Julia Głodowicz za ilustrację do wiersza „Misio Łakomczuszek”

Mateusz Kolano za ilustrację do wiersza „Mrówka”

Maja Kotulska za ilustrację do wiersza „Sroka”

Karolina Król za ilustrację do wiersza „Żabki”

Zuzanna Król za ilustrację do wiersza „Florek”

Klaudia Miegoń za ilustrację do wiersza „ Sroka”

Jakub Płaneta za ilustrację do wiersza „Mrówka”

Izabella Wiater za ilustrację do wiersza „Biedronka”

Martyna Wilk za ilustrację do wiersza „Myszka”

Natomiast : Emilia Gołębiowska, Martyna Gołębiowska, Dominika Kopeć, Agnieszka Kotulska, Anna Modzelewska otrzymały  upominki za udział w konkursie.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zamieszczone w debiutanckim tomiku wierszy Beaty Tyry, który ukaże się w II połowie października.

Środki na realizację projektu pozyskano drogą konkursu w ramach zadania publicznego określonego w programie współpracy Miasta Tarnobrzega z organizacjami pozarządowymi.