http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 22 październik 2013

Promocja książki
JANA ADAMA BORZĘCKIEGO
MNISZKA
OPOWIEŚĆ SANDOMIERSKA

28.10.2013 godz 18.00

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka, 28 października br., odbyła się promocja najnowszej książki Jana Adama Borzęckiego „Mniszka. Opowieść sandomierska”. To już siódma pozycja wydawnicza uznanego poety, prozaika, laureata wielu konkursów literackich. Spotkanie prowadził, także znany poeta i krytyk literacki, Grzegorz Kociuba. Jan Adam Borzęcki, sprowokowany przez prowadzącego, obszernie i szczerze wypowiadał się nie tylko na temat swojej ostatniej książki. Autor przekonywująco wyjaśnił czym jest dla niego proces tworzenia. Z całą szczerością wyznał, że pisanie daje mu wielką radość, wzmacnia poczucie wolności, skutecznie izoluje od często przykrej rzeczywistości. Dlatego też narracja w „Mniszce” - historii znajomości zakonnicy Konstancji z pisarzem ateistą - prowadzona jest w pierwszej osobie. Fabuła książki dla autora jest tylko pretekstem do przedstawienia swoich filozoficznych i światopoglądowych rozważań.

Zachęcamy do przeczytania książki dostępnej w wypożyczalni Biblioteki.