06.03.2012 - 26.03.2012

Galeria "Okno" - "Między zielenią a błękitem"

Między zielenią a błękitem” - wystawa w Galerii “Okno” zgromadziła prace 15 twórców związanych z Tarnobrzegiem i okolicami. Ekspozycję tworzą fotografie, obrazy, rysunki i metaloplastyka. Zieleń wiosenna pojawia się na zdjęciach Mirosława Mietły, w obrazach Haliny Wiącek, Jana Decowskiego, Ewy Chciuk a wraz z nią kwiaty w akwarelach Marioli Gadowskiej i w obrazach Doroty Pelc, Patrycji Krakowiak, Jadwigi Toś-Pelc. Motywy architektoniczne to tematy prac Leszka Kwiatkowskiego. Stanisław Lubacz w płytkach miedzianych uwiecznił herby miast i orły z różnych okresów historii Polski. Zainteresowanie impresjonizmem widać w obrazach Zofii Kniaź i Anny Werhun. Monika Michalska i jej portrety to osobiste przemyślenia i pokazanie nastrojów poprzez kolor i ekspresję malowania. Zimowe fotografie Renaty Niedbałowskiej to błękit w tytule wystawy.

Prace na wystawie można oglądać od 6 do 26 marca 2012 roku.