26.11.2012 - 30.12.2012

Uniwersytetu Trzeciego Wieku
przy PWSZ w Tarnobrzegu
"
Galeria “Okno” prezentuje wystawę “Na koniec jesieni”, którą tworzą prace o różnej tematyce i technice 13-tu  autorów. W obecnej ekspozycji dzięki lalkom Doroty Stadnik, rysunkom Barbary Komanieckiej i obrazom Parycji Kałdon przewija  się motyw baśniowy. Są też kwiaty Haliny Całki, Haliny Wiącek, Marioli Gadowskiej, krajobrazy Emilii Grzywacz. Mirosław Mietła zatrzymał w kadrze barwną jesień w górach. Zdjęcia wykonane w Budzie Stalowskiej przez Piotra Morawskiego oddają atmosferę tegorocznego “rykowiska”. Mając bystry wzrok i wyobraźnię można dostrzec w przedmiotach codziennego użytku, materiałach, widokach niezwykłe tematy do fotografowania. Czesław Korczak wypatrzył je w jesiennych kałużach, a Małgorzata Jackowska zamieniła zwykłą dziurę w płocie, kamień, rdzę w kominie w obrazy abstrakcyjne. Na wystawie pojawiają się też twarze w rysunkach Alicji Stępień i obrazach Łukasza Saturczaka.
Wystawę można oglądać od 25 października do 22 listopada 2012 roku.

Wystawa “Malarstwo słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnobrzegu” jest trzecią prezentacją w Galerii “Okno”. Ekspozycję tworzy 40 prac wykonanych w większości w technice temperowej i akrylowej na papierze, autorstwa 17 słuchaczy. Powstały one na cotygodniowych zajęciach plastycznych pod kierunkiem opiekuna artystycznego Heleny Pileckiej. W obrazach przewijają się różne tematy – martwa natura, kwiaty, motywy związane z Tarnobrzegiem, inspiracje zaczerpnięte z prac uznanych malarzy. To zaledwie niewielka część dorobku sekcji plastycznej. Pasja malowania, często odkryta dopiero po przejściu na emeryturę cieszy twórców i ta radość tworzenia jest widoczna w pracach pokazanych na wystawie.
Wystawę można oglądać od 26 listopada do 30 grudnia 2012 roku