24.05.2012, godz 12.00

Spotkanie z
BARBARĄ KOSMOWSKĄ

W dniu 24.05.2012 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 1 gościła Barbara Kosmowska, autorka znanych książek dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Najnowsza książka autorki p.t. „Dziewczynka z parku” wydana została w kwietniu tego roku. Autorka jest laureatką prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.za „Pozłacaną rybkę” otrzymała nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznaną przez Polską Sekcję IBBY/ Międzynarodowe Stowarzyszenie Książki dla Młodych/ oraz nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren przyznaną przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Barbara Kosmowska łatwo nawiązała kontakt z publicznością, ponieważ problematyka jej książek jest bliska każdemu z nas. Porusza w nich wiele istotnych spraw, jak samotność młodych ludzi i brak zrozumienia w swoim środowisku. Pisze o wrażliwym poznawaniu świata, o wchodzeniu w dorosłe życie,  zwraca uwagę na te wartości, które ponad wszystko powinny być obecne w życiu każdego człowieka: miłość, przyjaźń, rodzina. Książki autorki cechuje także  duża doza humoru, dlatego  po przeczytaniu którejkolwiek z nich i wzruszymy się i uśmiechniemy i wyciągniemy jakąś mądrość życiową.