„CZŁOWIEK NA ROZDROŻU -

PORTRET AKTORKI I ARTYSTKI
ZAPREZENTUJE
O. MACIEJ ZŁONKIEWICZ OP

Legenda kina, wielka artystka, Marlena Dietrich była bohaterką spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Niezapomnianą, ponadczasową postać przypomniał o. Maciej Złonkiewicz OP. na spotkaniu pod hasłem „Człowiek na rozdrożu – Marlena Dietrich, które odbyło się 21 września 2012 roku. Ojciec Maciej jest doskonale znany uczestnikom spotkań w naszej bibliotece,  wielokrotnie już dzielił się z nami spostrzeżeniami o ciekawych ludziach i wydarzeniach. I tym razem nie zawiódł swojej publiczności. Po mistrzowsku przybliżył postać intrygującej aktorki, bogini kina, wielkiej artystki estradowej, mistrzyni autokreacji, ale także kobiety nierozumianej, samotnej, która pod koniec życia przez kilkanaście lat poddała się dobrowolnemu odosobnieniu w swym paryskim apartamencie.