27.09.2012 - 26.10.2012

Wystawa autorska
Krzysztofa Kołka
"PRZEJŚCIA"

Uwiecznione na obrazach tajemnicze impresje, zadziwiające krajobrazy, postaci aniołów i świętych malowane mocną, zdecydowaną barwą  oraz  różnorodne, wyraziste  rzeźby, tworzą wystawę autorską tarnobrzeżanina Krzysztofa Kołka. Ekspozycja prezentowana w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka jest debiutem artysty, który przyznał, że chociaż tworzy wiele lat nie miał odwagi pokazać swoich prac szerszej publiczności.

Wernisaż wystawy odbył się 26 września bieżącego roku. Licznie grono miłośników sztuki plastycznej, także rodzinę i przyjaciół autora w klimat wystawy wprowadziła poetka i malarka Dorota Kozioł.

Poznali się kilkanaście lat temu, kiedy Pan Krzysztof pracował w KiZPS „Siarkopol”. Wówczas już artysta zauroczył Panią Dorotę swoimi pracami. Konfrontacja ówczesnej twórczości z obecnie prezentowaną pozwoliła poetce zinterpretować tytuł wystawy „Przejścia”. Tak jak każdy z nas w swoim życiu przechodzi różne etapy, tak też Krzysztof  Kołek na drodze swojej pracy twórczej przeszedł swoistą metamorfozę. Jego prace są doskonalsze warsztatowo, bardziej dojrzałe i w każdej z nich widać indywidualizm i niezwykłą wrażliwość twórcy.  Dorota Kozioł trafnie spuentowała  „przejścia” artysty, podkreślając, że różnorodna twórczość nie jest tylko fotograficzną kopią rzeczywistości. Jest niezwykle intrygująca, wieloznaczna, pełna symboliki, bo  „przepuszczona przez jego duszę”. Barwną, ciepłą opowieść o Krzysztofie Kołku poetka dopełniła recytacją swoich lirycznych wierszy.