Maraton czytania
„Pamiętników Włościanina”
Jana Słomki

Maraton czytania „Pamiętników włościanina” Jana Słomki to niekonwencjonalna forma promocji jubileuszowego, V wydania „Pamiętników…”, które ukazało się w październiku bieżącego roku. Głośne czytanie, zainaugurowane przez Norberta Mastalerza - prezydenta Tarnobrzega, rozpoczęła Zofia Słomkowa -żona wnuka Jana Słomki, a zakończyła Jolanta Kret prawnuczka słynnego wójta. W 8-godzinnym czytaniu non stop uczestniczyło 47 osób. Czytały władze miasta, uczniowie i nauczyciele tarnobrzeskich szkół, przedstawiciele służb mundurowych, dziennikarze, czytelnicy i bibliotekarze.

Na pamiątkę, Dyrektor Biblioteki Stanisława Mazur, wręczyła wszystkim uczestnikom maratonu okolicznościowe certyfikaty.

Galeria zdjęć dokumentuje to niecodzienne wydarzenie, uświetniające obchody Roku Jana Słomki.