Promocja najnowszej książki
ks. Adama Bonieckiego
„Vademecum”

W czwartkowe popołudnie 8 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im dr. Michała Marczaka gościł wybitny intelektualista, redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego, ks. Adam Boniecki. Spotkanie przyciągnęło mnóstwo osób, nie tylko z Tarnobrzega. Wszyscy byli ciekawi co ksiądz powie o sobie, swoich poglądach, o roli i przyszłości kościoła w Polsce.

Dialog z ks. Adamem Bonieckim rozpoczął prowadzący spotkanie o. Tomasz Martinelis OP, po czym publiczność szybko włączyła się do rozmowy, zasypując księdza licznymi pytaniami. Nie zabrakło aktualnych „gorących” tematów. Ksiądz Boniecki mówił o nałożonym na niego przez zakonnych przełożonych nakazie ograniczenia w wystąpieniach medialnych, odniósł się także do sprawy Nergala. Jednak w głównej mierze dialog z publicznością dotyczył istoty wiary, wizerunku i roli kościoła we współczesnym świecie oraz jego przyszłości w postępującej laicyzacji społeczeństwa. Poruszona była także kwestia roli „Tygodnika Powszechnego” w budowie dialogu i porozumienia.

Dwugodzinne interesujące spotkanie zakończone zostało podpisami zakupionych przez uczestników książek, którzy cierpliwie czekali w długiej kolejce aby osobiście podziękować księdzu Adamowi Bonieckiemu za cenne uwagi i refleksje.

Fotorelacja  ze spotkania z ks. Adamem Bonieckim