Mikołajki dla dzieci z PZN

Z inicjatywy p. Haliny Lisowskiej – Przewodniczącej Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu, 8 grudnia br. z najmłodszymi jego członkami spotkał się Święty Mikołaj. Za miejsce wspólnej zabawy wybrał sobie  tarnobrzeską bibliotekę. Bibliotekarze dołożyli wszelkich starań aby umilić czas oczekiwania na jego przybycie.

Na początek w ruch poszły kolorowe paseczki, z których wykonano łańcuch na choinkę. Następnie z zainteresowaniem wysłuchano obszernych fragmentów  opowieści o życiu i przygodach Świętego Mikołaja. Gry i zabawy ruchowe  poprowadzili harcerze z 6  Tarnobrzeskiej Drużyny  Harcerskiej Szczepu „Knieja”. Kiedy roześmiana  gromadka usiadła by  posłuchać harcerskich piosenek do jej uszu dobiegł głos dzwoneczka,  obwieszczającego przybycie tak bardzo oczekiwanego GOŚCIA  z wielką górą prezentów. Było ich tak dużo, że nie mieściły się w żadnym worku, dlatego też pracownicy biblioteki wraz z harcerzami ochoczo wspomagali Św. Mikołaja w rozdawaniu darów. A czegóż tam nie było? Mięciutkie podusie, góry słodyczy, artykuły szkolne  i wiele innych niespodzianek. Dzieci solennie obiecały Mikołajowi , że w nadchodzącym roku będą jeszcze grzeczniejsze, żeby o nich pamiętał i koniecznie spotkał się z nimi za rok.