Tradycyjnie, jak co roku, dzieci bardzo chętnie korzystały z oferty jaką przygotowali pracownicy Biblioteki w ramach akcji „Ferie 2016 w bibliotece”. Codziennie w bibliotekach odbywały się zajęcia, które nie tylko pozwalały miło i bezpiecznie spędzić czas, ale także umożliwiały realizowanie pasji plastycznych, literackich.

Największą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszyły się zajęcia literacko-plastyczne oraz  spotkania głośnego czytania połączone z zajęciami plastycznymi i konkursami. Między innymi w  oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej zajęcia realizowano pod hasłem „Kraina lodu”. W oddziale dla dzieci Filii nr 1 na os. Serbinów, w tym roku, dominowały  przygody Bolka i Lolka.  Natomiast w oddziale muzyczno-fonograficznym kilkakrotnie zorganizowano, zgodnie z życzeniem uczestników, karaoke. W Filii nr 3 w os. Miechocin, bohaterem  wszystkich spotkań był  „Kociak włóczęga”. W pozostałych filiach również przeprowadzono szereg spotkań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych czytelników. Prace wykonane przez dzieci w trakcie tegorocznych zajęć można oglądać w agendach i filiach MBP.
W  ramach akcji  zorganizowano 87 spotkania, w których wzięło udział 1095 osób.