Po raz pierwszy, 27 kwietnia 2016 r. 4- latki z Przedszkola nr 4 odwiedziły Oddział dla dzieci i młodzieży Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu funkcjonującej na osiedlu „Siarkowiec”.

Po wysłuchaniu bajeczki o przygodach Reksia, dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez Urszulę Gacoń – pracownika filii oraz bardzo dobrze poradziły sobie z zagadkami na temat bohaterów dobranocek. Z dużym zainteresowaniem oglądały bogaty księgozbiór dla dzieci, grały w gry planszowe. Bibliotekarki opowiedziały dzieciom jak zostać czytelnikiem, zaprosiły do częstego odwiedzania biblioteki wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Dzieci poznały również Wypożyczalnię i Czytelnię dla dorosłych. Na zakończenie pozowały do pamiątkowych zdjęć i wyraziły chęć uczestniczenia w kolejnym spotkaniu w miesiącu maju.