Wojciech Lis. Tarnobrzeżanin. Współautor pierwszej w Polsce, monograficznie zakrojonej publikacji pt. „Jaskinia hałasu” o rodzimej scenie muzyki heavymetalowej.

 

Autor książki „Decybelowy obszar radiowy”, poświęconej audycjom i dziennikarzom radiowym, którzy na przestrzeni ostatnich czterech dekad prezentowali szeroko pojmowaną muzykę rockową.

Książka, jest ukłonem wobec tych, których głosy i audycje pamiętam z radiowego eteru, a dzięki którym poznawałem szeroko rozumianą muzykę rockową - tymi słowami rozpoczął 2 czerwca Wojciech Lis w bibliotece promocję swojej najnowszej książki. Mówił o ludziach, audycjach, rozgłośniach, które utkwiły w jego pamięci i były inspiracją do jej napisania. Książka jest zbiorem 70 wywiadów z dziennikarzami radiowymi, muzycznymi, przedstawia ich refleksje, wspomnienia, anegdoty z półwiekowej historii polskiego radia. Wśród nich są między innymi wypowiedzi Marka Gaszyńskiego , Marka Niedźwieckiego , Hirka Wrony, Filipa Łobodzińskiego, Krzysztofa Skiby, Marak Wiernika, Kory Sipowicz, Tomasza Ryłko.

Ważnym uzupełnieniem książki są fotografie prezentowanych w niej osób, które nie tylko wypowiadają się na temat przeszłości, ale snują indywidualne wizje przyszłości radia.