Prezentowana w Bibliotece Głównej wystawa ukazuje bogatą ofertę Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu kierowaną do najmłodszych czytelników. Wśród prezentowanych książek są między innymi książki o treści religijnej, podręczniki do nauki religii, malowanki, wyklejanki, książki – puzzle, puzzle, gry planszowe, albumy i książki upominki.

Piękna szata graficzna książek, dbałość wydawcy, aby teksty i ilustracje dostosowane były do grupy wiekowej odbiorcy sprawia, że młody czytelnik poprzez zabawę z tekstem pogłębia swoją wiedzę, rozbudza wyobraźnię i uczy się szacunku do książki. Na wystawie zobaczyć można przeszło 350 tytułów książek dla dzieci różnych autorów. Wśród autorów polskich prym wiodą Dorota Kozioł , Joanna Krzyżanek, Ewa Skarżyńska, Ewa Stadtmüller i Jacek Daniluk. Wśród obcych Vanessa Corroll, Marion Thomas, Sally Ann Wright.

Galeria „Okno” prezentuje wystawę prac tarnobrzeskich twórców „Wakacyjne malowanie”.