7 września 2016 r. w Sali Odczytowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja „Bajek i powiastek” Stanisława Jachowicza. Jest to jubileuszowe wydanie utworów bajkopisarza przygotowane specjalnie z okazji obchodzonego obecnie w Tarnobrzegu Roku Stanisława Jachowicza.

Wśród zebranych najliczniejszą grupę stanowili ci, do których utwory były adresowane czyli najmłodsi – pięcio i sześciolatki z Przedszkola nr  17. Z sylwetką tarnobrzeskiego bajkopisarza zapoznał nas pan Grzegorz Kociuba, dzieci z Przedszkola nr 3 wystąpiły z inscenizacją bajki „Chory kotek” zaś młodzież z gimnazjum nr 1 zaprezentowała wybrane powiastki. Doskonała interpretacja utworów stała się pretekstem do rozmów z dziećmi na tematy poruszane w bajkach. Pani Krystyna Sadura-Pałac zaprosiła najmłodszych do wspólnego analizowania treści zaprezentowanych bajek. Żywa dyskusja udowodniła, że ich przesłanie jest wciąż aktualne a co najważniejsze czytelne dla dzieci.

Galeria „Okno” prezentuje wystawę prac tarnobrzeskich twórców „Wakacyjne malowanie”.