Wiesław Zieliński, znany poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, dziennikarz prasowy i radiowy związany z Rzeszowem. Debiutował w 1972 r. wierszem „Geometria” zamieszczonym w rzeszowskim magazynie młodzieżowym „Prometej”.

Pierwszy tomik wierszy Zabawa w dorosłych został opublikowany w 1979 r. Potem ukazały się Bogowie moich czterech ścian (1981), Rok (1984), Niestałość wiatru (1993), Przemijanie (1996), Odmiany miłości (2005). Za debiut prozatorski Ze sztambucha dawnego Rzeszowa w 2001roku otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Rzeszowa II stopnia.

Rodzinne szczęście to rodzaj antologii obejmującej utwory zbudowane głównie z emocji i wspomnień. Ten bardzo osobisty zbiór autor zadedykował ….ukochanym Wnuczkom i Wnukom. A także tym, którzy dzięki staraniom Ich Rodziców zechcą pojawić się na tym świecie...

Podczas spotkania 15 września 2016 r. poeta opowiadał o swoim życiu, potrzebie pisania i recenzowaniu twórczości innych autorów. W rolę tę niejednokrotnie wcielał się będąc przez kilkanaście lat szefem rzeszowskiego oddziału ZLP. Barwną, pełną humoru i dystansu do siebie i otoczenia opowieść autor przeplatał wierszami, tym samym promując utwory z ostatniej, dwujęzycznej antologii dedykowanej, rozsianym po całym świecie ukochanym wnuczkom i wnukom.

 

Galeria „Okno” prezentuje wystawę prac tarnobrzeskich twórców „Wakacyjne malowanie”.