W ramach prezentowanej w Bibliotece wystawy „Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu – dzieciom” 04.10 b.r. odbyło się  spotkanie  z Redakcją Wydawnictwa, w którym udział wzięły dzieci z Przedszkola nr 5.

O tym jaką drogę musi przejść książka od momentu napisania do pojawienia się na rynku wydawniczym oraz na czym polega praca wydawcy książek opowiadali dzieciom:  Marta Żurawiecka – Dyrektor Wydawnictwa oraz Marek Pyć - Dyrektor Handlowy . Dzieci chętnie włączały się do rozmowy z wydawcami i odpowiadały na wiele niełatwych pytań, m.in. jak zbudowana jest książka, jaką rolę pełnią w niej ilustracje, czy ważna jest okładka, jakie książeczki są najbardziej lubiane przez dzieci, gdzie można nabyć książkę.  Na zakończenie prowadzący spotkanie przeczytali dzieciom najnowszą książkę wydaną nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego p.t. „Uczynki miłości”.

Galeria „Okno” prezentuje wystawę prac tarnobrzeskich twórców „Wakacyjne malowanie”.