Po raz kolejny, dzięki współpracy z Wydawnictwem Diecezjalnym w Sandomierzu, 22 września 2016 r. w Bibliotece gościliśmy Joannę Krzyżanek, autorkę książek z serii Pachnąca Biblioteka. Podczas spotkań z najmłodszymi czytelnikami autorka opowiedziała o swojej drodze pisarskiej oraz o pierwszej książce – tajemniczo zaginionej i odnalezionej po latach.

Niezwykłe książki autorki, które pachną czekoladą i truskawkami, znane były wszystkim uczestnikom spotkania, niespodzianką natomiast okazała się najnowsza jej książka o zapachu cytryny. Joanna Krzyżanek wprowadziła więc słuchaczy do cytrynowego sadu, opowiadając historię czarownicy Kałamutki, dziadku Ignacym i urodzinach jego ukochanej wnuczki Małgosi. Dużą atrakcją okazały się warsztaty poprowadzone przez autorkę. Dzieci z masy solnej pachnącej cytryną, wykonały guziki według własnego pomysłu. Zabawne w kształcie serca, świnek, kotków i te z niezliczona ilością dziurek zachwyciły pomysłodawczynię zabawy. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy, a były to dzieci z Przedszkoli nr 2 i nr 13 oraz uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Katolickiej w Tarnobrzegu, otrzymali od pisarki zakładki z autografem.

Galeria „Okno” prezentuje wystawę prac tarnobrzeskich twórców „Wakacyjne malowanie”.