Wykład o. Andrzeja Bielata OP „O co mamy pretensje do Henryka Sienkiewicza - refleksje w Roku Jubileuszowym” w dniu 23.11.2016 roku zakończył program obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w Bibliotece.

W ciągu roku w agendach i filiach o. Andrzej Bielat przeprowadził cykl wykładów przybliżających życie i twórczość Noblisty, między innymi „Quo vadis”, „W pustyni i w puszczy”, „Dlaczego popularna Trylogia stałą się klasyką”, „Syn powstańca styczniowego, wśród muzułmanów i afrykańczyków”,  „Krzyżacy - powieść o wojnie i dojrzewaniu”, ,„Sienkiewicz nieznany i odrzucany. Późne powieści Noblisty". Wykłady, spotkania z dziećmi i dorosłymi przybliżyły ich uczestnikom wiele nieznanych faktów z życia pisarza, nawiązywały do twórczości Sienkiewicza oraz licznych artykułów i książek wydanych przez o. A. Bielata, między innymi „Sienkiewicz i jego rady dla Polaków”, „Ocalić Europę. Henryk Sienkiewicz – apologeta chrześcijaństwa i obrońca cywilizacji łacińskiej”.

Galeria „Okno” prezentuje wystawę prac tarnobrzeskich twórców „Wakacyjne malowanie”.