W minioną sobotę, 10.12.2016 r. do dzieci z Koła Polskiego Związku Niewidomych zawitał Święty Mikołaj. Tradycyjnie już miejscem spotkania była Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie rozpoczęto zabawą słowno-logiczną, do której chętnie włączyli się również zaproszeni goście i rodzice. Następnie nadszedł czas na występ Grupy rekonstrukcyjnej „Katana”, za sprawą której uczestnicy spotkania mogli przenieść się na chwilę do Japonii i na Dziki Zachód. Dzieci podziwiały zjawiskową gejszę, gotowego w każdej chwili przyjąć wyzwanie do walki samuraja oraz nieustraszonego trapera. Pokaz rekwizytów, strojów, technik walki i samoobrony na żywo, strzelanie, krzesanie ognia wzbudził wiele radości i wywołał uśmiech nie tylko na dziecięcych buziach. I wreszcie przyszła pora na długo oczekiwanego Mikołaja, który przy dźwiękach świątecznej muzyki pojawił się z ogromnym workiem prezentów i obdarował nimi wszystkie dzieci. Nie zapomniał również o upominkach dla zaproszonych gości. Honorowy gość spotkania Pan Prezydent Grzegorz Kiełb otrzymał piękną choinkę wykonaną i ozdobioną własnoręcznie przez pracowników biblioteki. Dodatkową atrakcją była okazja do wspólnego zdjęcia ze Św. Mikołajem a słodki poczęstunek umilił wspólnie spędzony czas.