1 min

Pierwsza połowa  wakacyjnych spotkań w Bibliotece już za nami. Tegoroczna oferta skierowana do najmłodszych, to strzał w przysłowiową „10”, o czym świadczy liczny udział dzieci w zajęciach. W Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej spotkania przebiegały pod wspólnym hasłem „Życie oceanu”. Realizację cyklu rozpoczęto spotkaniem z tarnobrzeskimi płetwonurkami z Klubu Oktopus.

Każdego dnia organizowano zajęcia, których temat przewodni oscylował wokół morskich opowieści. Na zajęciach plastycznych powstały różnokolorowe czapki piratów, koniki morskie, żółwie, wesołe kraby i rybki w paski. Wszystkie prace można oglądać w witrynie Oddziału dla dzieci. Różnorodność tematów organizowanych zajęć przyciągała również do Filii nr 1. Podczas warsztatów plastycznych powstały tam między innymi cudeńka z płyt kompaktowych, zakładki do książki, kolaż-letni ogród, kwiatowa ramka na zdjęcia. Miłośnicy szarad i zagadek ćwiczyli pamięć w trakcie zajęć „Bystry umysł”. W Filii nr 2 wykonano letnie bukiety, słuchano bajek i legend. W Filii nr 3 w myśl zasady „Fantazja jest od tego by się bawić na całego” rysowano, wyklejano i rymowano. Tu powstało wiele pięknych prac w technice quillingu i płaskiego origami. Literatura i plastyka dominowała na spotkaniach w Filii nr 4, gdzie w magicznym świecie słowa i koloru dzieci realizowały swoje zainteresowania. Atrakcyjne zajęcia organizowano również w Filii nr 5. Odbywały się tam m.in. zajęcia integracyjne „Wyginam śmiało ciało” i  warsztaty plastyczne, które poprowadziła Małgorzata Wójtowicz. W Filii nr 7 przez cały miesiąc dzieci chętnie słuchały opowieści detektywa Anatola, przygód Martynki oraz wierszy Juliana Tuwima a na zajęciach plastycznych wyczarowywały coś z niczego, rozwiązywały krzyżówki, rebusy i rozgrywały partie gry planszowej „Szczęśliwa kostka”. Z propozycji Filii nr 8 bardzo chętnie korzystało sąsiadujące przedszkole, uczestnicząc w cyklu zajęć „Lipcowe spotkania głośnego czytania".