dscn01„Literki nasze bohaterki” - to temat cyklicznych spotkań, które odbywały się w Oddziale dla dzieci Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika na Osiedlu „Siarkowiec”. Przez cały rok przedszkolaki z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 4 i 15 w Tarnobrzegu poznawały literki A,B,C,G,K,M,R,S,Z.

Z uwagą słuchały krótkich opowiadań o literkach G.Kasdepke pt. „Niesforny alfabet”, B. Strękowskiej-Zaremby „Leniwe literki” i „Kłopoty z alfabetem”, a następnie bardzo aktywnie uczestniczyły w literkowych zagadkach. Ogółem w ciągu roku odbyło się 27 spotkań w których uczestniczyło prawie 600 przedszkolaków. Jak zwykle dzieci miło spędziły czas w bibliotece, oglądały kolorowe bajki, bawiły się klockami i zabawkami w „kąciku malucha”. Na zakończenie przedszkolaki chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć.