zdjecie tytuloweRadosna, twórczo-literacka atmosfera towarzyszyła najmłodszym mieszkańcom naszego miasta uczestniczącym w spotkaniach czytelniczych zorganizowanych z okazji pierwszego dnia wiosny w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej.

Pięciolatki z Przedszkola nr 5, grupa drugoklasistów z Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Małego Księcia, sześciolatki z Przedszkola nr 13, grupa przedszkolaków z Przedszkola "Bajka" oraz sześciolatki z Przedszkola nr 5 wysłuchały utworów literackich o tematyce wiosennej, rozpoznawały zwiastuny tej jednej z piękniejszych pór roku, rozwiązywały zadania, układały puzzle, poznawały przysłowia mówiące o tej porze roku, uczestniczyły w zabawach i odgadywały zagadki. Miały też okazję wykazać się umiejętnościami rękodzielniczymi tworząc dla swoich książeczek wiosenne zakładki z wiórków drewna osikowego oraz wyklejając kolorowy portret Pani Wiosny. Milusińscy zapoznali się również z księgozbiorem, przeglądając książeczki zgromadzone na bibliotecznych półkach. Wiosenne spotkania w bibliotece były okazją do poszerzenia wiedzy, rozwoju twórczych umiejętności, wspólnej zabawy, a przede wszystkim rozbudzenia zainteresowań czytelniczych najmłodszych, którzy z ochotą uczestniczyli w przygotowanych zajęciach.