39-400 Tarnobrzeg, ul. Szeroka 13, tel 15 822-47-45, wew. 13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:poniedziałek-  9.00 - 18.00
sobota-   8.00 - 15.00

DSC 0050

W Oddziale dla dzieci i młodzieży skorzystać można z bogatych zbiorów, wśród których znajdują się książeczki dla maluchów, ilustrowane książki z literatury pięknej dla dzieci, powieści dla młodzieży, baśnie, podania i legendy, powieści i opowiadania przyrodnicze, komiksy, lektury szkolne i ich opracowania, literatura popularnonaukowa, encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.

Księgozbiór Oddziału na koniec 31 grudnia 2018 roku liczył 19 581 woluminów,  w tym :                                                                                              

  • literatury pięknej dla dorosłych –  2 201
  • literatury pięknej dla dzieci –   13 506
  • literatury popularnonaukowej -  3 874

Oddział  udostępnia ponadto 9 tytułów prasy bieżącej: Biblioteka w Szkole, Guliwer, Just Kick-it!, Kumpel, Mały Artysta, Pets-magazyn o zwierzętach, Świerszczyk, Victor, Victor- Junior.

Czytelnicy Oddziału mogą korzystać z 3 w pełni wyposażonych stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Najmłodszych czytelników zapraszamy do  Kącika malucha, gdzie znajdują się książki, gry i zabawki edukacyjne oraz przybory do rysowania.

 

Pracownicy Oddziału dla dzieci i młodzieży w ramach edukacji czytelniczej organizują:

  • bezpłatne lekcje biblioteczne, prowadzone po uprzedniej rezerwacji terminu (osobiście lub telefonicznie), dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Istnieje też możliwość zamówienia lekcji bibliotecznej na wybrany temat. Do zajęć z dziećmi, oprócz tradycyjnych zbiorów i pomocy dydaktycznych, wykorzystywany jest monitor interaktywny, który pozwala na uatrakcyjnienie omawianych lekcji,
  • spotkania z autorami książek dla dzieci,
  • spotkania z twórcami kultury,
  • imprezy czytelnicze,
  • zajęcia plastyczno-literackie w okresie ferii zimowych i wakacji.

Zasady korzystania z usług określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Oddziale dla dzieci i młodzieży.