Osiedle Miechocin

środa - piątek: 10.00 - 18.00

sobota: nieczynne

Zbiory:

• bogata oferta literatury pięknej dla dzieci , młodzieży i dorosłych,
  • lektury szkolne i ich opracowania,
  • literatura naukowa i popularnonaukowa,
  • Encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.

Ogółem zbiory filii na dzień 31 grudnia 2023 r. liczą 11122 wol., w tym 5514 wol. literatury pięknej dla dorosłych, 4089 wol. literatury pięknej dla dzieci, 1519 książek popularnonaukowych. Filia udostępnia 2 tytuły prasy bieżącej.

Usługi:

• wypożyczanie książek i prasy na zewnątrz,
  • udostępnianie zbiorów na miejscu w czytelni
  • udzielanie informacji bibliotecznych, rzeczowych, bibliograficznych w oparciu o warsztat informacyjny, w tym katalogi on-line dla całości zbiorów,DSCF3006
  • organizowanie imprez czytelniczych promujących czytelnictwo ze szczególnym uwzględnieniem propozycji dla dzieci i młodzieży: lekcje biblioteczne, różnorodne konkursy, zabawy literackie, dyskusje o książce.
  • możliwość korzystania z bezpłatnego dostępu do komputera, Internetu , katalogów on-line MBP,
  • możliwość przedłużania terminu zwrotu książek drogą e-mailową : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie
  • wydruk materiałów - opłata zgodnie z cennikiem MBP.

Zasady korzystania z usług Biblioteki określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Filii.