Drukuj
Odsłony: 11743

galeria 131Wystawa “Zimowe tworzenie” w Galerii „Okno” to prace 24 twórców związanych z Tarnobrzegiem i okolicami. W długie zimowe wieczory może powstać coś ciekawego, z niecodziennych materiałów – korzeni, blaszek miedzianych, sztachety z płotu. Można uszyć postacie kolędników i aniołów, a na zimowym spacerze dojrzeć ciekawe tematy do zdjęć.

Głównym  motywem obrazów eksponowanych na wystawie jest jednak zima, jej odcienie i nastroje. W niektórych pracach pojawiają się również wakacyjne wspomnienia, koloryt i bogactwo jesieni. Zima to czas, w którym można znaleźć inspirację do malowania przeglądając albumy o malarstwie. Na wystawie przewijają się różne techniki i różne tematy.

Prace prezentują: Zofia Kniaź, Anna Ziółkowska, Monika Kwiatkowska, Mirosław Mietła, Emilia Grzywacz, Teresa Szulakowska, Halina Wiącek, Leszek Kwiatkowski, Ludmiła Dziuba, Dorota Stadnik, Ewa Chciuk, Danuta Winkler, Maria Bobrowska, Dorota Pelc, Urszula Krzemyk, Jadwiga Toś Pelc, Anna Nastaszyc, Halina Całka, Janusz Błahucik, Anna Gardynik, Michał Nastaszyc, Marian Dobrowolski, Adam Węcowski, Stanisław Lubacz.

Wystawę można oglądać od 22 stycznia do 28 lutego 2018 roku.

1.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 13.jpg 14.jpg

15.jpg 16.jpg 17.jpg

18.jpg 19.jpg 2.jpg

20.jpg 21.jpg 22.jpg

3.jpg 4.jpg 5.jpg

6.jpg 7.jpg 8.jpg