marchewJak należy się odżywiać aby być silnym i zdrowym dowiedziały się 5-latki z Przedszkola nr 7, które w Dniu Marchewki (4 kwietnia) odwiedziły Filię nr 1 na osiedlu Serbinów. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie warzyw w diecie człowieka, zwłaszcza lubianej przez nie marchewki. Dowiedziały sie również skąd bierze się jej piękny kolor , jakich dostarcza witamin, czy zawsze jej kolor był pomarańczowy.

Źródłem tych i wielu innych informacji były książeczki z Bohaterką Dnia w tytule, wyeksponowane na wystawce. Jedną z nich  z serii "Opowieści ze Stumilowego Lasu " - "Marchewka dla wszystkich", przeczytaną na głos przez bibliotekarkę, wysłuchały z wielka uwagą. Podsumowaniem spotkania były zajęcia plastyczne oraz marchewkowy poczęstunek.