DSCN3721

,,Dobrze było być dzieckiem – czyli świat Astrid Lindgren" - takie motto przyświecało lekcji bibliotecznej, którą dla trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu przygotował, 23 listopada 2017, Oddział dla dzieci Filii nr 1 na Serbinowie.

W tym roku obchodzimy dwie ważne rocznice związane z pisarką, 110 rocznicę urodzin (14.11.1907 r.) i 15 rocznicę śmierci (28.01.2002 r.), więc jest to doskonała okazja, by, odwołując się do biografii Astrid Lindgren przypomnieć, jak ważna jest chęć czytania i rozwijanie czytelniczych pasji od najmłodszych lat Opowieść o dzieciństwie, zabawach z rodzeństwem, pierwszych przyjaźniach, zafascynowaniu literaturą oraz o dorosłym życiu tak uwielbianej w Szwecji jak i na całym świecie pisarki, zaciekawiła uczniów uczestniczących w lekcji. Każde zna przygody ,,Pippi Pończoszanki", ,,Dzieci z Bullerbyn", ,,Braci Lwie serce" czy ,,Ronji córki zbójnika". Wystawka fotografii z lat dziecięcych pisarki przeniosła wszystkich w strony rodzinne małej Astrid, aż do Smalandii, a anegdoty, ciekawostki oraz opisy zabaw ubarwiły prezentację. Quizy przeplatane z zagadkami dostarczyły dzieciom miłej zabawy i utrwaliły wiedzę o laureatce Orderu Uśmiechu (1978 rok).