dscf0466

Osiedle Mokrzyszów ma wielu zdolnych i pełnych pasji mieszkańców, którzy zaprezentowali swoje prace w Filii nr 4. Do nich należy Pani Jolanta Dąbrowska-Iskra, autorka nastrojowych obrazów olejnych, Sylwia Nowak i Krzysiu Oleniak - gimnazjaliści, którzy tworzą w technice origami modułowego oraz Pani Malwina Nyk-Walska, autorka pięknych linorytów. Na wystawie, która czynna jest od 09.03.2017 do 21.04.2017 możemy podziwiać rzeźby i obrazy pana Andrzeja Biernata.

Większość obrazów swoją tematyką  nawiązuje do postaci związanych z Mokrzyszowem, kapliczek i figur znajdujących się na terenie osiedla oraz piękna tych okolic. Nie jest to pierwsza wystawa Pana Andrzeja w Filii nr 4. Na przełomie 2015 i 2016 roku eksponował zebrane przez siebie zdjęcia przypominające historię, ludzi, zwyczaje i obyczaje dawnego Mokrzyszowa. O swoich pasjach pan Andrzej Biernat mówi tak:

„Rzeźbiarstwo i malarstwo olejne uprawiam amatorsko, w czasie wolnym, od około 2004 roku. Interesuje mnie historia Regionu, osoby związane z naszym Regionem oraz etnografia regionalna. Od 3 lat wydaję Zeszyty Stowarzyszenia Mokrzyszów  „Husarz”, które dostępne są w Filii nr 4. Wcześniej pisałem do kwartalnika ”Dzikovia”, a ostatnio pisałem do "Tarnobrzeskich Zeszytów Historycznych" oraz "Tarnobrzeskiego Słownika Biograficznego".

Wernisaż wystawy "Wilk i Zając - czekaj ja ci pokażę"