literacki tarnobrzeg1x

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka z okazji  425 rocznicy lokacji miasta Tarnobrzega przygotowała wystawę "Literacki Tarnobrzeg". Na wystawie znajdują się wydawnictwa, które ukazały się w Tarnobrzegu, traktują o naszym mieście oraz reprezentują autorów z nim związanych.

Prezentujemy dorobek literacki 58 autorów, na który składają się zróżnicowane pod względem gatunku i treści publikacje, m.in. powieści, opowiadania, tomiki poezji, publikacje historyczne, biograficzne, przewodniki, albumy. Wystawę dopełniają historyczne zdjęcia Tarnobrzega oraz wybrane fragmenty "Pamiętników włościanina" Jana Słomki charakteryzujące życie codzienne oraz wydarzenia w naszym mieście z II poł. XIX i początków XX wieku. Otwarcie wystawy, 7 maja 2018 roku, uświetnili autorzy prezentowanych książek. Chętnie opowiedzieli o swojej twórczości i nie kryli zaskoczenia, że Tarnobrzeg może pochwalić się tak dużą ilością tytułów oraz wieloma ciekawymi autorami, którzy istnieją również w obiegu ogólnopolskim.

Wystawa czynna do 30 maja 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy.

literacki tarnobrzeg1