Kronika 2018

plakatkaretamMirosława Kareta, autorka 3 tomowej, bestsellerowej sagi o rodzie Petrycych: Pokochałam wroga /2016/, Bezimienni/2016/, Teczka/2017/ oraz dwóch powieści Kolorowe szkiełka /2013/ i Raj od kuchni/2012/, 7 stycznia 2019 roku gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu.

okrutnikmaly

Aleksandra Rozmus pochodzi z Tarnobrzega. Obecnie mieszka i pracuje w Niemczech. Rozkochana w fotografii i literaturze. Zafascynowana mitologią słowiańską. Po przeczytaniu jednej z publikacji sama postanowiła spróbować swoich sił i wprowadzić „Okrutnika” na rynek wydawniczy. „Okrutnik - dziedzictwo krwi” to książka, która prócz wątków trzymających w napięciu, zawiera opisy bogów i demonów słowiańskich, będzie więc ciekawą propozycją dla zainteresowanych tematem słowiańskich wierzeń.

DSCN563227 grudnia 2018 roku przypada 65 rocznica śmierci  Juliana  Tuwima poety, tłumacza, autora „Lokomotywy”, „Ptasiego radia” i wielu innych wierszy dla dzieci, na których wychowało się nie jedno pokolenie Polaków.

galeria141

Galeria „Okno” zaprasza do obejrzenia wystawy „Pora prezentów”. Tytuł nawiązuje do szczególnej pory roku – zimy. Prezentem może stać się praca z wystawy i zostać podarowana pod choinkę lub w Nowy Rok.

DSCN5622W Filii Nr 1 na Serbinowie, we wtorek 18 grudnia odbyły się świąteczne warsztaty florystyczne dla niewidomych i słabowidzących członków Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu.  Warsztaty zorganizowała Fundacja Szansa dla Niewidomych – Tyflopunkt w Rzeszowie. Uczestnicy spotkania z pomocą pań florystek z Kościoła Ojców Dominikanów w Rzeszowie tworzyli stroiki bożonarodzeniowe.