DSC 0439m Wraz z pierwszym dniem Wiosny w Oddziale dla dzieci i młodzieży zrobiło się kolorowo i bajkowo. Przez cały tydzień do Biblioteki przychodziły przedszkolaki z Przedszkola „Bajka” by spotkać się z Panią Wiosną. Zarówno 4-latki, 5-latki, jak i 6-latki szukały symptomów wiosny na łące. Świetnie radziły sobie z rozszyfrowaniem nazw wiosennych kwiatów i zwierząt budzących się do życia właśnie wiosną.

Tablety i książka z QR kodami umożliwiły także udział w ptasim koncercie – dzieci wysłuchały treli skowronka, kosa, klekotu bociana i stukotu dzięcioła. Wszystkie grupy stworzyły również własną Panią Wiosnę – powstały piękne i kolorowe prace plastyczne, które zostaną wyeksponowane w przedszkolnej galerii. Na pierwszy dzień Wiosny przypada Światowy Dzień Poezji, który został podkreślony wybranymi wierszykami o wiośnie.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 oraz grupy 5 i 6-latków z Przedszkola nr 6 też świętowały Światowy Dzień Poezji i rozpoczęcie najpiękniejszej pory roku. Bibliotekarka z Filii nr 8 przeczytała dzieciom wiersz „Przyjście wiosny” J. Brzechwy, „Wiosna M” Strzałkowskiej oraz fragment bajki „Wiosenny las” A. Paszkiewicz. Pełne humoru, rymowane książeczki zostały przyjęte przez przedszkolaków z dużym zainteresowaniem i … serdecznym śmiechem! Bo poezja nie tylko uczy, rozwija, ale także bawi!