dscf3186Z okazji Światowego Dnia Kota przypadającego 17 lutego, miechocińską bibliotekę odwiedzili uczniowie z I kl. SP nr 6, by swą obecnością okazać ogromną sympatię do czworonożnych przyjaciół. Przygotowane na tę okoliczność zajęcia literacko-plastyczne odbyły się już 5.02.2018.

Uczniowie wysłuchali książki z serii "Martynka" zatytułowanej "Kociak włóczęga" ,a następnie rozmawiali na temat znaczenia kotów w życiu człowieka oraz niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Młodzi czytelnicy opowiadali o swoich domowych czworonogach, o tym w jaki sposób zajmują się nimi na co dzień. Doszli także do wniosku, że poza podstawową codzienną opieką, ważna jest również zabawa, wspólne spędzanie czasu ze swoim zwierzątkiem. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wykonały podobizny czworonogich przyjaciół, wykorzystując przy tym swoją pomysłowość i kreatywność.