01mWe wtorek, 21 maja br., przed budynkiem Biblioteki Głównej przeprowadzono jedną z form zadania „Czytać poezję…” realizowanego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa”. W godzinach dopołudniowych grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej 2002 w Tarnobrzegu im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie”, uczniowie Szkoły Katolickiej, czytelnicy i bibliotekarze wykonali kolorowe banery.

Pomalowali wcześniej przygotowane szablony z cytatami znanych pisarzy i poetów mówiących o tym, czym jest poezja. Przy wyborze tekstów odwołano się między innymi do słów ks. Jana Twardowskiego, Stefana Napierskiego czy Nicholasa Sparksa. Różnokolorowe banery umieszczone zostały na ogrodzeniach przedszkoli, szkół i instytucji mieszczących się przy ulicach Szerokiej, A, Mickiewicza, H. Dekutowskiego, H. Sienkiewicza, Kosmonautów, St. Jachowicza, J. Kochanowskiego i M. Kopernika.